Dodany: 2013-11-18 14:32:13

 

Prawo konstytucyjneW każdym kraju istnieje coś takiego jak prawo obywateli. W naszym kraju jest to prawo konstytucyjne, do którego każdy z nas ma wgląd i każdy z nas może na te zapisy tego prawa się powoływać zawsze wtedy, kiedy tylko czujemy, że nasze prawa zostały złamane.

 

Adwokat gdańsk uważa, że coraz częściej ludzie są w naszym kraju świadomi tego, czym jest konstytucja i że mają wiele praw, które są łamane nawet wtedy, kiedy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego tak ważna jest znajomość prawa, by wiedzieć, że nasze najbardziej podstawowe prawa często są łamane, jako że ktoś nie uważa nas za równego sobie, czy zabrania nam wyrażać własne zdanie, czy też nie czujemy się wolni.

 

Wszystkie prawa konstytucyjne są prawami nadrzędnymi, czyli tymi, jak twierdzi adwokat gdańsk, które mogą wyznaczać inne prawa. Każdy dział prawa musi być z prawem konstytucyjnym zgodny i tworzony na kanwie, właśnie tego prawa. W innym razie prawo to zostało stworzone niezgodnie z zasadami tworzenia norm i zasad w naszym kraju..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo konstytucyjne
Nick: