Dodany: 2013-11-19 09:51:07

 

Prawo autorskie Każdy, kto coś tworzy ma prawo do tego, by bronić swojego dzieła niezależnie od tego, co to takiego. Jeśli tworzymy słowa muzyki i chcemy by pozostały nasze nie musimy nikomu tego ogłaszać, bo nie mamy takiego obowiązku.

 

Jest jednak prawo autorskie, które broni naszych dzieł przed kopiowaniem, o ile jesteśmy w stanie dowieść, że dzieło rzeczywiście jest nasze. Dlatego tez prawo autorskie stara się dziś rozszerzać na wszelkie utwory, bo w dobie internetu śledzenie tego, czym są czyjeś utwory nie zawsze jest takie łatwe dla samych twórców, a także dla tych wszystkich, którzy mają za zadanie bronić ich mienia.

 

Adwokat gdańsk wielokrotnie prowadzi sprawy tego typu, jednak nie zawsze są to łatwe do wyjaśnienia sprawy choćby dlatego, że coraz trudniej jest ludziom udowodnić winę, kiedy potrafią oryginały zmieniać w niemal idealny sposób. Adwokat gdańsk twierdzi, że dziś przy zdjęciach stworzonych przez jedną osobę, a prze inną zmienione, nie jest już łatwo dowieść, że inspiracja jednego zdjęcia było to inne. Dlatego też warto jest wciąż pilnować swojego interesu i zachowywać oryginały, pokazać je komuś, by móc przed sądem później w ramach prawa autorskiego dochodzić swoich praw..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo autorskie
Nick: