Dodany: 2013-11-19 09:21:49

 

Prawo rodzinne i opiekuńczePrawo rodzinne i opiekuńcze to przede wszystkim prawi pisane z myślą o członkach rodzin, o tym jakie więzy zazwyczaj łączą wszystkich, w takich sytuacjach, jednak często patrząc na sprawy adopcyjne, czy sprawy alimentacyjne, mamy wrażenie , że to wciąż bardzo słabe prawo, które nie daje pełni prawa tym, którym się ono należy.

 

Adwokat gdańsk uważa, że nasze prawo rodzinne wciąż nie zawsze stawia na pierwszym miejscu dobra dziecka w tak trudnych sprawach jak walka rodziców o opiekę i prawa rodzicielskie. Często zdarza się bowiem tak, że rodzice walczący o dziecko muszą to dziecko oddać do rodziny zastępczej, decyzją sądu, gdzie taka decyzja łamie serce dziecku.

 

Adwokat gdańsk uważa również, że wciąż nie ma zasad, które jasno precyzowałyby postępowanie w niektórych sytuacjach z zakresu prawa rodzinnego, przez co sędziowie mają zbyt dużą dowolność w orzekaniu w takich sprawach, często podyktowane jest to tym, jak sędzia osobiście do całej sprawy się odwołuje. Adwokat gdańsk twierdzi, że to najbardziej emocjonalne prawo, w którym brakuje często osądzania wedle zdrowego rozsądku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo rodzinne i opiekuńcze
Nick: