Dodany: 2018-05-24 11:16:21
Mądre wybrnięcie z sytuacji

 

Dawno temu zaciągnąłeś kredyt i miałeś problem z jego spłatą? Sprawa z banku trafiła do firmy windykacyjnej, która nie daje Ci spokoju? Warto razem z radca prawny katowice zastanowić się jakie masz możliwości, aby wybrnąć z tej sytuacji.

Jeśli sprawa toczy się od kilku lat, to istnieje szansa na to, że roszczenia firmy zostaną uznane przez sąd za przedawnione. Jednak, aby być pewnym, że tak się stanie trzeba zasięgnąć profesjonalnej opinii u radca prawny Katowice. Kredyty bankowe przedawniają się już po trzech latach, ale instytucje zabezpieczają się korzystając z przepisów prawa i przed upływem tego okresu podają dłużnika do sądu lub komornika, albo odsprzedają go firmie windykacyjnej.

Te ostatnie brutalnie wykorzystują nieświadomych swoich praw obywateli i działają w taki sposób, aby odzyskać całość zadłużenia wraz z odsetkami. Dopiero, kiedy dłużnik pozwie firmę o bezpodstawne egzekwowanie spłaty długu, windykacja się kończy. Takie sprawy pokazują jak ważna jest znajomość prawa w dzisiejszym świecie. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Mądre wybrnięcie z sytuacji
Nick: