Dodany: 2018-01-24 15:55:29
 

Co nam grozi?

Przestępstwa skarbowe większości z nas kojarzą się przede wszystkim z poważnymi sprawami, nagłaśnianymi w mediach, kiedy bogaci przedsiębiorcy ukrywają swoje prawdziwe dochody, nieruchomości i drogocenne przedmioty i nie odprowadzają od nich właściwej kwoty podatku, który powinien trafić do skarbu państwa.

Jednak również my możemy stać się przypadkowymi oskarżonymi. Wystarczy, że zapomnimy złożyć odpowiednią dokumentację w określonym odgórnie terminie, albo wpiszemy złą kwotę czy też będzie się nam wydawało, że rzecz, którą nabyliśmy nie podlega opodatkowaniu, a w rzeczywistości jest inaczej. Nawet takie drobne sprawy mogą doprowadzić do postępowania karnego, w którym będzie musiał reprezentować nas przestępstwo podatkowe adwokat Olsztyn. W wielu takich przypadkach jedynie pomoc specjalisty, fachowa porada prawna i zebranie dowodów świadczących o naszym przypadkowym i nieświadomym zaniedbaniu może uratować nas przed poważnymi konsekwencjami. Wspomniane wcześniej czyny są bowiem klasyfikowane w dwóch kategoriach, jako wykroczenia i przestępstwa.

Za popełnienie tych pierwszych grożą nam mniej surowe kary. Dlatego jeśli znaleźliśmy się w takiej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem dla nas będzie zatrudnienie przestępstwo podatkowe adwokat Olsztyn, który dzięki znajomości wszelkich zawiłości prawnych być może będzie w stanie przekonać sąd o mniejszej szkodliwości naszego czynu. .Dodaj nowy komentarz do artykułu Co nam grozi?
Nick: