Dodany: 2018-05-24 11:07:03
 

Praca w szkodliwych warunkach

Praca w szkodliwych warunkach jest niezwykle obciążająca dla organizmu. Osoby, które wykonują zawody związane z dużym ryzykiem, albo niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami mają prawo przejść na wcześniejszą emeryturę.

Jednak nie jest to wcale tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Niektórzy ludzie mają duże problemy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, ponieważ instytucja ta niechętnie przychyla się do takich wniosków. Dlatego radca prawny katowice ma wiele pracy związanej z takimi sprawami, ponieważ często zgłaszają się do niego osoby poszkodowane przez ZUS. Muszą istnieć naprawdę konkretne przesłanki, aby człowiek, który przepracował minimum piętnaście lat w szkodliwych warunkach nie mógł przejść na wcześniejszą emeryturę.

Jednak ZUS wykorzystuje brak niektórych dokumentów czy świadectw z zakładów pracy, które w międzyczasie przestały istnieć. W takim przypadku radca prawny Katowice z pewnością powoła świadków, którzy potwierdzą wersję klienta, a wtedy z pewnością zostanie zasądzona zmiana decyzji. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Praca w szkodliwych warunkach
Nick: